II miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym!

W dniach 23-25 marca, w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Grudziądzu, odbyło się  XLIII Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomicznego im. Profesora Roberta Głębockiego. Województwo łódzkie reprezentowała Joanna Wójtowicz oraz Artur Krawczyk. Opiekunem delegacji był Remigiusz Jabłoński, z łódzkiego planetarium. Tym razem naszej delegatce udało się zdobyć II miejsce!

- W tym roku po raz trzeci mogłam wygłosić swój referat na OMSA. Poziom konkursu był wysoki, ale wyjazd nie miał charakteru rywalizacji. To świetna okazja do dzielenia się swoją pasją z innymi miłośnikami astronomii, z całej Polski. Zawarte tam przyjaźnie i niesamowite wspomnienia pozostaną ze mną na zawsze. Przyznam, że II miejsce było dla mnie sporym zaskoczeniem. Cieszę się, że moja praca została doceniona. Daje to motywację do dalszego zgłębiania astronomii. Jednak na ten sukces nie pracowałam sama. Ogromne wsparcie otrzymuję od rodziców, łódzkiego planetarium oraz I LO w Łasku – wspomina Joanna Wójtowicz.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku również zawitam do Grudziądza – dodaje.

Od lewej: dyplom odbiera Joanna Wójtowicz - wręcza Prezes Honorowy PTMA dr Henryk Brancewicz,  z prawej słowa podziękowania kieruje kierownik Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu -  Sebastian Soberski.

Wyniki 43. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego (OMSA) - URANIA

Zobacz program OMSA 2017

Więcej zdjęć z OMSA i sesje referatowe na - zobacz

Zobacz więcej zdjęć - facebook

Na zdjęciu z prawej: Remigusz Jabłoński, Joanna Wójtowicz oraz Artur Krawczyk.

Additional information