Koła zainteresowań - Planetarium Pomorska

 

OFERTA EDUKACYJNA - KÓŁA ZAINTERESOWAŃ

 

1. Matura - koniecznie z Konecznym!

Opis zajęć:  Zastanawiasz się jak zdać bardzo dobrze maturę z fizyki ! Nie wiesz od czego zacząć przygotowania do egzaminu dojrzałości ! Pozostaw te zmartwienia doświadczonemu nauczycielowi ! Na zajęciach przygotowujących do matury z fizyki powtórzysz wszystkie zagadnienia wymagane na egzaminie, nauczysz się rozwiązywać zadania maturalne: te proste i te trudniejsze. Po każdym powtarzanym dziale rozwiążesz test i przekonasz się co umiesz, a czego jeszcze nie. Na krótko przed maturą rozwiążesz prawdziwe arkusze maturalne. A na koniec ? Zdasz bardzo dobrze maturę i dostaniesz się na wymarzone studia ! I nie myśl jeszcze o tym, jak można zdać maturę na 100 %.

Uwaga:  Zajęcia prowadzi Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

  Matura - koniecznie z Konecznym! - poniedziałek 15.00 - 17.30 ( 1 grupa)

 Matura - koniecznie z Konecznym! - wtorek 15.00 - 17.30 ( 2 grupa),

 

2. Na olimpijskim szlaku z Konecznym!

Opis zajęć:  Interesujesz się fizyką ? Uważasz, że rozumieć świat jest fantastycznie? Chcesz być najlepszy wśród najlepszych? Jeżeli odpowiedziałeś pozytywnie na te pytania, to znaczy, że te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Nauczysz się najpierw rozwiązywać ciekawe zadania z fizyki. Później zrozumiesz te trudniejsze, a na końcu zobaczysz, że można z uśmiechem na ustach rozwiązywać  zadania olimpijskie. A na koniec weźmiesz udział w konkursach fizycznych ( Fascynująca fizyka , First Step To Nobel Prize, itp.) oraz w Olimpiadzie Fizycznej. Jedyne co ryzykujesz, to sukces z fizyki i bycie najlepszym wśród najlepszych !

 

Uwaga:  Zajęcia prowadzi Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

 

2. Na olimpijskim szlaku z Konecznym! - środa 15.00 - 16.30 

3. Konecznego opowieści o  fascynującej fizyki!

Opis zajęć:  Interesujesz się fizyką ? Chcesz zrozumieć świat, który Cię otacza ? A może chcesz być najlepszy wśród najlepszych? Jeżeli odpowiedziałeś pozytywnie na te pytania, to znaczy, że te zajęcia są właśnie dla Ciebie. W atmosferze wzajemnego zaufania poznasz w prosty sposób podstawowe prawa fizyki. Przemyślane prezentacje oraz odpowiednio dobrane doświadczenia pomogą Tobie zrozumieć nawet te najtrudniejsze, a co za tym idzie najciekawsze, zjawiska otaczającego nas Wszechświata. Okaże się, że zadania i problemy fizyczne dają się rozwiązywać w prosty sposób. I zacznie to sprawiać Ci dużo radości. I wtedy poczujesz, że musisz sprawdzić się w konkursach fizycznych ! A może w Olimpiadzie Fizycznej. Jedyne co ryzykujesz, to sukces z fizyki i bycie najlepszym wśród najlepszych !

Uwaga:  Zajęcia prowadzi Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

Konecznego opowieści o  fascynującej fizyki! - czwartek 15.00 - 16.30

 

4. Konecznego prosta fizyka dla gimnazjalnego smyka!

Opis zajęć:  Interesujesz się fizyką ? Chcesz zrozumieć świat, który Cię otacza ? A może chcesz bardzo dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?. Jeżeli odpowiedziałeś pozytywnie na przynajmniej jedno z pytań, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Podczas zajęć w przystępny i przemyślany sposób uczymy się najpierw obserwować otaczający świat, później go opisywać, żeby w końcu zrozumieć podstawowe zjawiska fizyczne. Naturalnym sposobem poszerzenia zdobytej wiedzy jest udział w tematycznych konkursach kuratoryjnych: „First Step To Success” . „Fascynująca fizyka” oraz „Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie”. Albo jeszcze lepiej ! Chcesz zostać laureatem konkursów i dostać się do wymarzonego liceum ? Nie czekaj ! Jedyne co ryzykujesz, to sukces z fizyki i bycie najlepszym wśród najlepszych !

Uwaga:  Zajęcia prowadzi Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

Konecznego prosta fizyka dla gimnazjalnego smyka! piątek 15.00 - 16.30

 

5. Obserwuję i eksperymentuję. - sobota 9:30

Koło dla uczniów zainteresowanych światem techniki. Na zajęciach poruszane są zagadnienia związane z zjawiskami fizycznymi oraz ich wykorzystaniem w codziennym życiu. Przez proste eksperymenty uczniowie poznają podstawy funkcjonowania różnych przyrządów i urządzeń. Zajęcia prowadzone są w sposób elastyczny dostosowując się do propozycji i zainteresowań uczestników. Prowadzący wprowadza także zagadnienia związane z zaawansowanymi technologiami kosmicznymi. Uczniowie po cyklicznych spotkaniach z pewnością rzadziej będą zadawać pytanie „jak to działa?”.

 

 


CSS Gallery:
No images found in folder /home/planetar/public_html/images/czp/2016_2017/zdjecia_kolo/wiecej_oie/6. Świat techniki a eksperymenty - sobota, godz. 11:00

Zajęcia dedykowane dla młodszej grupy wiekowej. Celem koła jest rozbudzenie zainteresowań światem, który jest pełen ciekawych, często tajemniczych zjawisk. Przez proste doświadczenia, wspólne eksperymentowanie oraz rozwiązywanie bieżących zagadek i pomysłów, najmłodsi zdobywają wiele doświadczenia, które owocuje w ich przyszłej edukacji, jak i życiu. Od najprostszych eksperymentów fizycznych, przez filmy edukacyjne, seanse w planetarium do pracy z teleskopem – to w skrócie plan tych spotkań. Zajęcia te, to także praca zespołowa, w których czasem przydaje się pomoc rodziców.

 

 7.  MALI  EKSPERYMENTARORZY I ODKRYWCY  KOSMOSU – KOŁO ZAINTERESOWAŃ  DLA PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW KLAS I – IV SP - środa godz. 16:30-18:00

 

 Trzygodzinne zajęcia odbywaja się raz w tygodniu. Uczymy oraz rozbudzamy zainteresowania przyrodą, a w szczególności astronomią . Dzieci poznają Układ Słoneczny wykorzystując do tego mn. filmy z serii Pytalscy, puzzle, programy komputerowe, modele, gry interaktywne. Jedną ciekawych zabaw jest układanie gwiazdozbiorów z łatwo dostępnych materiałów tkj. plastelina, wykałaczki, brokat. Styropianowe kulki zamieniaja się w rękach małych odkrywców w Słońce, planety oraz księżyce. Gry planszowe ułatwiają poznanie gwiazdozbiorów. Po kilku próbach z symulatorem z powodzeniem, choć tylko wirtualnie lądujemy na powierzchni Marsa. Z klocków lego powstają sondy, rakiety, lądowniki lub stacje kosmiczne.

Proponujemy też zabawy ruchowe o tematyce astronomicznej. Na sztucznym niebie planetarium każdy ma okazję odnaleźć i wskazać Gwiazdę Polarną, natomiast na prawdziwym, przy dobrej pogodzie zaobserwować  przez teleskop plamy na Słońcu

 

Serdecznie zapraszamy!

Additional information